Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu

sp3-baner-50lat

Obchody Jubileuszu 50 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 3

Razem z jubileuszem Libiąża, swoje 50 – lat hucznie świętowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Barana „Bolka”. Finał obchodów rozpoczął  się 16 listopada w Libiąskim Centrum Kultury. Przy wejściu na galę jubileuszową goście otrzymali książkę: „Trójka – 50 lat. Historia, ludzie, inicjatywy”. Jej autorem jest Łukasz Płatek –  historyk, absolwent szkoły.

Po powitaniu zebranych rozpoczęła się prelekcja autora książki, wzbogacona o bogatą dokumentację fotograficzną, w której wykorzystano zdjęcia z 50 lat szkolnego życia. Przywołano początki szkoły, budowę, nadanie imienia, rozwój. Podkreślono sukcesy sportowe i rodzinną atmosferę panującą w szkole nieprzerwanie od 50 lat. Zachwyt publiczności wzbudziły ciekawostki, żarty i „wywoływanie do tablicy” osób, które odegrały znaczącą rolę w historii szkoły.

Po prelekcji oddano głos kilku osobom, które wspominały szkołę. Byli to: Bogumiła Rybak, Marcin Wojdyło, Angelika Maciejowska, Bartłomiej Ciuła i wiceburmistrz Libiąża Hubert Szumniak – absolwent „trójki”. Następnie na scenę zaproszono byłych dyrektorów „trójki”: Teresę Szczurek, Aleksandrę Matysik i Agatę Oleksiewicz. Panie otrzymały podziękowania i kwiaty. Ciepło wspominały czasy, w których pełniły swoje funkcje. Na scenę zaproszono także byłych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Dwadzieścia osób otrzymało podziękowania za lata pracy dla dobra całej społeczności szkolnej.

Kolejnym punktem obchodów były życzenia dla szkoły, dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Życzenia złożyli: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Kozik (także absolwent „trójki”), burmistrz Jacek Latko, wiceburmistrz Hubert Szumniak, przewodnicząca Rady Miejskiej Bogumiła Latko, wicestarosta Bartłomiej Gębala, wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Marta Wierdak-Róż oraz radna Dorota Bużyk.

Po życzeniach przyszedł czas na występy artystyczne. Widzowie zobaczyli spektakl „Papuga i wrony”, który zwracał uwagę na wartości fundamentalne w życiu każdego człowieka, takie jak: wolność, prawda, przyjaźń, miłość, odwaga. Wszystkich wzruszyli uczniowie klas szóstych, którzy z niespotykaną energią śpiewali, tańczyli i grali swoje role. Reżyserem spektaklu był Wojciech Czarnota: aktor, absolwent szkoły filmowej, laureat wielu nagród. Scenografię i kostiumy przygotowała aktorka Marta Artymiak. Twórcy spektaklu są rodzicami Matyldy z klasy piątej, a ich działania to przykład wzorowej współpracy rodziców ze szkołą.

Po spektaklu przyszedł czas na „Otwarte drzwi trójki”. Wszyscy goście udali się do szkoły, gdzie przywitała ich Izabela Zatyka-Świstak, absolwentka szkoły i dyrektorka sprawująca swoją funkcję od dwóch miesięcy. Dla wszystkich był wielki tort. Goście mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć wystawę jubileuszową, zobaczyć  zdjęcia, zeszyty szkolne, świadectwa, kroniki i książki dokumentujące życie szkoły na przestrzeni 50 lat. Była także okazja wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Nauczyciele, absolwenci, rodzice, uczniowie i emeryci długo wspominali chwile spędzone w szkole. 17 listopada w kościele świętej Barbary była odprawiona Msza Święta z okazji Jubileuszu szkoły. Uczniowie złożyli także kwiaty i znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły.

gaz1-640x480 gaz3-640x480 gaz2-640x480

Galeria =>

Plan Obchodów

50–lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Libiążu

7 czerwca 2019 Oficjalne otwarcie obchodów jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu
Wrzesień 2019 Sadzenie drzewa na 50-lecie „Trójki”
Kapsuła Czasu
Październik 2019 II Gminny Konkurs Matematyczny „50 lat minęło…”
Szkolny Konkurs Literacki „Trójka w wierszach, rymowankach komiksach”
Dzień Nauczyciela – wczoraj i dziś
16 listopada 2019 Uroczysta Gala w LCK

Otwarte drzwi „Trójki”

– wystawy, osiągnięcia, prezentacje

ZAPROSZENIE

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu, serdecznie zapraszają Uczniów, Rodziców, Absolwentów i wszystkich Pracowników związanych ze szkołą w ciągu 50 lat, na uroczyste obchody Jubileuszu Szkoły, które odbędą się w dniu 16.XI.2019r. o godz. 10.00 w Sali widowiskowej Libiąskiego Centrum Kultury, ul. Górnicza 1

Plan uroczystości:

16 listopada 2019r.

godz.10.00 – Uroczysta gala jubileuszowa w LCK:

– prezentacja multimedialna i prelekcja o historii szkoły: absolwent szkoły Pan Łukasz Płatek;

– przemówienia okolicznościowe;

– spektakl teatralny w  wykonaniu uczniów i absolwentów: Pan Wojciech Czarnota.

godz.12.00   – Otwarte Drzwi „Trójki”:

– wystawa pamiątek, zdjęć, kronik, świadectw

– poczęstunek,

– zwiedzanie szkoły

17 listopada 2019r.

godz. 11.30 – Msza Św. w kościele św. Barbary w Libiążu z okazji Jubileuszu Szkoły