Wizyta u Strażaków …

W dniu 1X uczniowie klas 3a i 3c wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. W pierwszej części warsztatów dzieci wzięły udział w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy miał okazję poćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację z użyciem fantomu. Dzieci dowiedziały się także co to jest AED i jak go użyć. W drugiej części dzieci zapoznały się z pracą strażaka, poznały sprzęt oraz wyposażenie wozów strażackich używane podczas akcji ratowniczych. Następnie w tzw. „Bezpiecznym domku” uczniowie dowiedzieli się jak rozprzestrzenia się pożar, jak działa czujnik dymu, a także mogli poćwiczyć jak ewakuować się z miejsca zagrożonego. Na zakończenie warsztatów strażacy zaprezentowali dzieciom efektowny pokaz gaszenia płonącego oleju. Dziękujemy bardzo druhom OSP Chrzanów za wartościowe spotkanie.

Anna Waliczek, Agata Szyndler