Konkurs Wiedzy o Sejmie …

W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich libiąskich szkół. Z Warszawy przyjechali do nas pracownicy Kancelarii Sejmu reprezentujący Wszechnicę Sejmową: pani Magdalena Raźny i pan Mikołaj Kałuszko.
Na początku wysłuchaliśmy wykładu na temat historii polskiego Sejmu i parlamentaryzmu, później obejrzeliśmy film ukazujący etapy procesów legislacyjnych. Kolejnym punktem był test wiedzy o Sejmie RP.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Marta Płatek Szkoła Podstawowa Nr 3 w Libiążu
II miejsce: Emilia Krawczyk: Zespół Szkół w Żarkach
III miejsce: Tomasz Gut: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Libiążu
Dyplomy i nagrody ufundowane przez biuro poselskie i Kancelarię Sejmu i gminę Libiąż wręczyli uczniom: poseł Krzysztof Kozik, przedstawiciele Kancelarii Sejmu oraz zastępca burmistrza Libiąża Hubert Szumniak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki promujące kancelarię Sejmu i gminę Libiąż.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!
Dziękujemy za spotkanie i wspólne zmagania konkursowe!