Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki! …

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjno-charytatywnej „Tusz do paki”. Jej celem jest edukacja ekologiczna uczniów do zadań związanych z ochroną środowiska. Ma ona także na celu podniesienie świadomości ekologicznej rodziców w zakresie segregacji tuszów do drukarek.
Na terenie szkoły zostały umieszczone specjalne kartony na zużyte pojemniki po tuszach do drukarek atramentowych (tzw. kartridże), do których dzieci będą mogły wrzucać puste tusze – wykorzystane w domu lub miejscu pracy rodziców.
UWAGA! Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek!
Zebrane w ten sposób odpady zostaną przekazane do recyklingu, a otrzymane w zamian środki pozwolą na zakup karmy dla zwierzaków ze schronisk. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.To nic nie kosztuje, a dla zwierząt znaczy tak wiele!
Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!
tusze