Wycieczka do Sejmu…

Nasza młodzież 18.09 uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej wraz z uczniami z Babic oraz Dulowej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy poświęconej historii polskiego parlamentaryzmu od I Rzeczpospolitej do czasów współczesnych. Przechodząc przez korytarze sejmowe mogliśmy oglądać miejsca pracy posłów. Zaprezentowano nam również, tablice upamiętniającą posłów II RP oraz miejsce poświęcone ofiarą katastrofy smoleńskiej. Najciekawszym jednak miejscem była Sala Posiedzeń, po której oprowadził nas poseł z ziemi chrzanowskiej. Dowiedzieliśmy się jak na co dzień wygląda praca sejmu oraz naszych parlamentarzystów. Poza Budynkiem Parlamentu mogliśmy również oglądać Pomniki upamiętniające walkę Polaków w czasie II wojny światowej.
Wizyta w stolicy choć krótka, pozwoliła nam zobaczyć miejsca, które na co dzień można oglądać jedynie w telewizji, a także dała możliwość integracji z innymi szkołami z naszego powiatu.
Aleksandra Śmiałek