Wycieczka do Fabryki Danone …

18 X 2016 r klasy 2A i 2B z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Przygoda z Danone rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię firmy, ciekawostki na temat powstawania serków, jogurtów mlecznych i ich wartości odżywczych.  Z okien galerii dzieci miały możliwość obserwacji fragmentu linii produkcyjnej produktów Danone.

Dużym wyzwaniem było skomponowanie własnego serka (owocowy, czekoladowy, waniliowy, a może wszystko pomieszać razem?). Degustacja wymyślonego serka  –  delicje! Miłą niespodzianką dla dzieci było spotkanie z wielkim „Małym Głodem”, który chętnie rozdawał uściski i pozował do zdjęć.

Na zakończenie na dzieci czekała kolejna atrakcja –  gadżety od firmy Danone.  To była dla nas ważna lekcja na temat zdrowego odżywiania.

20161018_110510

Anna Waliczek