Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu
im. Flagi Polski
ul. św. Barbary 5, 32-590 Libiąż
tel./fax 032 627 73 36
Zmień kontrast Zwiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Resetuj wygląd

Materiały dla rodziców

2023.01.17

Dojrzałość dziecka – pierwszoklasista w szkole

==>TUTAJ<==

2017.05.07

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców naszych uczniów, na spotkanie szkoleniowe dotyczące świata wirtualnego i zagrożeń w cyberprzestrzeni. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Józef Bednarek oraz dr Anna Andrzejewska. Są to pedagodzy, eksperci w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni, twórcy licznych innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, aplikacji multimedialnych itp.

Szkolenie odbędzie się 11 maja 2017r. (czwartek) o godz. 16.30 w budynku szkoły. Trwać będzie ok. 2 godz.

Serdecznie zapraszamy Rodziców, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat zagrożeń dla osobowości, rozwoju i postaw swoich dzieci spowodowanych użytkowaniem cyberprzestrzeni, do udziału w spotkaniu.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o potwierdzenie swojego udziału u wychowawcy klasy.

Osobiście miałam okazję uczestniczyć w w/w szkoleniu i gorąco Państwu polecam.

 

2017.05.04

Przez kolejne 4 lata szkolne tj. od 2017/2018 do 2020/2021 uczniowie klas VI naszej szkoły będą kontynuowali naukę od klasy VII do klasy VIII w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu, ul. Szkolna 1, powstałej z przekształcenia gimnazjum.

Więcej informacji w Uchwale Rady Miejskiej w sprawie wskazania uczniom oddziałów klas szóstych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Libiąż miejsca realizacji obowiązku szkolnego w latach szkolnych 2017/2018 do 2020/2021

TUTAJ

2017.01.23

Warsztaty: „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” 

są programem spotkań przeznaczonych dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi.

Dzięki ukończeniu warsztatu uczestnicy zyskują:

  • praktyczne umiejętności wychowawcze,
  • wiarę w siebie jako dobrego rodzica,
  • poprawia się komunikacja w rodzinie, a co za tym idzie dzieci zaczynają słuchać,
  • pociechy stają się bardziej samodzielne i odpowiedzialne,
  • rozwiązywanie problemów wypracowywane jest wspólnie z dzieckiem, a zdanie rodziców liczy się coraz bardziej.

Cały cykl warsztatów obejmuje siedem 2-godzinnych  spotkań. Na każdym z nich poruszana jest inna tematyka. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą przez  Martę Piechowicz (psycholog) oraz p. Elżbietę Szklarczyk (pedagog)

Termin rozpoczęcia warsztatów – koniec lutego 2017r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Finansowanie z budżetu gminy. Zapisy u wychowawcy klasy oraz w sekretariacie szkoły.

więcej informacji =>


2017.01.20

Wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali w roku 2016 swój 1% na rzecz naszej szkoły, pragniemy

SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ.

Przekazane pieniądze przyczynią się do lepszego wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy itp., a tym samym wpłyną na poprawę atrakcyjności zajęć prowadzonych w szkole i efektów kształcenia. Wszystkim, którzy zechcieli przekazać 1% Naszej Szkole jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo wesprzeć nasze edukacyjne działania również w tym roku.

Informujemy, że Stowarzyszenie Pomocy Szkole, udostępnia  niezbędny DARMOWY  program  do rozliczenia PIT -ów za 2016 rok podatkowy e-pity. To edycja przeznaczona jest wyłącznie dla stowarzyszenia. Program automatycznie obliczy 1% podatku  i wpisze numer KRS Stowarzyszenia.  Prosimy  pamiętać o niezbędnym wpisie w rubryce „Cel szczegółowy”: Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu. 

Program do pobrania znajduje się na stronach Stowarzyszenia Pomocy Szkole: www.spsm.edu.plwww.1procent.edu.pl

Wersja do instalacji plik exe: : http://download.e-pity.pl/down/setup_e-pity2016-opp-0000052078.exe

Wersja on line  pod linkiem https: http://www.e-pity.pl/program-pity-2016-online0000052078

Dyrektor szkoły

„Bicie, czas z tym skończyć” – rusza kampania społeczna

Rzecznika Praw Dziecka

Bicie dzieci to wyraz frustracji i braku cierpliwości. Nie jest to ani dobra, ani pożądana metoda wychowawcza – przekonuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci (19 listopada) i w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada) rusza kampania społeczna RPD „Bicie, czas z tym skończyć”. Z badań przeprowadzonych na zlecenie RPD wynika, że ponad połowa Polaków aprobuje uderzanie dziecka, a co trzeci akceptuje bicie dzieci w wychowaniu…

czytaj dalej =>


Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze nr telefonów:

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl.

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

801 120 002 Niebieska Linia – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

32 6277825 – Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu

32 6277197 – Komisariat Policji w Libiążu


WAŻNE LEKCJE => Dla Rodziców

Zapraszamy na stronę projektu www.waznelekcje.pl

informacyjno-edukacyjnego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którego główną ideą jest zwiększenie skuteczności działań na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach oświatowych.

Projekt skierowany jest głównie do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół, ale także do wszystkich osób zaangażowanych w opiekę nad dziećmi i młodzieżą.