Sukces naszego ucznia w konkursie plastyczno-literackim „Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament”…

Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy wraz ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, zorganizował już po raz ósmy, a po raz trzeci na skalę międzynarodową, konkurs plastyczno – literacki na temat bł. Bolesławy Lament.

Myślą przewodnią konkursu były słowa: „Wszystko na większą chwałę Bożą” jako nadrzędna dewiza i duchowy fundament życia bł. Bolesławy w dążeniu do świętości.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o bł. Bolesławie Lament i szerzenie Jej kultu, budzenie zapału do naśladowania Jej w dążeniu do świętości, duchowy rozwój oraz pielęgnowanie talentów artystycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także integracja rodziny. Konkurs miał charakter otwarty i jednoetapowy. Odbywał się w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej.

Naszą szkołę w kategorii literackiej reprezentował Stanisław Mackiewicz z klasy IV a i zdobył wyróżnienie. Opiekunem Stasia była pani Joanna Drzewniak. Serdecznie gratulujemy 😉